"Загрозлива зона". У селі на Івано-Франківщині ввели карантин через сказ у собаки

[ad_1]

"Загрозлива зона". У селі на Івано-Франківщині ввели карантин через сказ у собаки

"Загрозлива зона". У селі на Івано-Франківщині ввели карантин через сказ у собаки

У селі Томашівці Войнилівської селищної територіальної громади, що на Івано-Франківщині, спеціалісти Держпродспоживслужби ввели карантин через сказ у собаки. Про це Суспільному повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби Іван Васьків.

«2 вересеня фахівці Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії оголосили село Томашівці неблагополучним, а сусіднє село Перекоси і поля у радіусі 5 км — загрозливою зоною через сказ у собаки», — розповів Іван Васьків.

За його словами, карантинні обмеження у селі діятимуть протягом 60 днів. Упродовж них ветлікарі вакцинуватимуть сприятливих тварин у селі. Крім того, медики питатимуть жителів Томашівців, чи хтось контактував зі скаженою твариною.

Що відомо про сказ у селі Томашівці

30 серпня жителі села Томашівці повідомили медикам Калуської районної ветлікарні про те, що в їхньому селі загинув собака. У село виїхали спеціалісти Держпродспоживслужби. Місцеві розповіли їм, що колись цей собака належав людям, які виїхали за кордон. Опісля тварину підгодовували сусіди.

«Зі слів старости села Томашівці Богдана Безрукого, на початку серпня у селі бачили лисицю. Ймовірно, вона контактувала із собакою», — сказав Іван Васьків.

З його слів, 29 серпня собака захворіла — у неї зник апетит і відмовили задні лапи: «Наступного дня тварина померла. Тоді ж труп собаки спеціалісти Держпродспоживслужби перевірили у лабораторії, а 1 вересня діагностували у неї сказ».

У Держпродспоживслужбі нагадують, що для запобігання виникнення сказу потрібно щороку проводити щеплення домашнім тваринам. Якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, потрібно інформувати службу ветеринарної медицини або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

[ad_2]

Источник: 0342.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *