Як дрони рятують військовим життя: розповідь офіцера "десятки" Влада Гудько

[ad_1]

Офіцер 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Влад Гудько на позивний Шаблон воює з 2019 року. У військовій частині боєць відповідає за безпілотники. Яку роль відіграють дрони під час повномасштабного вторгнення, як кмітливість українських бійців допомагає знищувати військових РФ та що допоможе українцям виграти війну, Влад Гудько розповів у відео на YouTube-каналі Фонду підтримки гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», пише Суспільне.

Влад Гудько передбачав, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну буде.

Як дрони рятують військовим життя: розповідь офіцера "десятки" Влада Гудько , фото-1

«Зважав на всі факти й обставини, а вони вказували на те, що рано чи пізно ця війна, розпочата у 2014 році, має прийти до логічного завершення. Тобто має настати момент, коли наш одвічний ворог — Московія вдереться повномасштабно в нашу країну. Я це прекрасно розумів. Питання лише було: коли», — каже офіцер.

На початку великої війни Влад Гудько з побратимами з «десятки» боронили Житомирщину, Київщину, згодом бригаду відправили на схід України — у Бахмут.

«На Донеччині — важче. Я навіть скажу: за специфікою служби й зокрема, що стосується безпілотних авіаційних комплексів, — тяжче, бо вони з 2014 року мали час підготуватися. На Житомирщині не було такого, щоб безпілотник не зміг піднятися в повітря. Спокійно всі працювали. Тут — це дуже велика проблема. Перед висуванням на Донбас нас зібрав командир бригади й сказав: готуйтеся, нам буде дуже-дуже нелегко. Це були його слова», — пригадує військовослужбовець 10 бригади на позивний Шаблон.

Як дрони рятують військовим життя: розповідь офіцера "десятки" Влада Гудько , фото-2

Влад Гудько каже: не треба недооцінювати російських військових. Проте їхня стратегія на початку війни свідчила про непрофесійність.

«Я не можу сказати, що ми воюємо з дурнями, як нам видають соціальні мережі. Ми воюємо з достатньо підступним ворогом. Однак їхня могутність розвінчалася тоді, коли вони хотіли захопити Київ за два дні. Робили вороги це досить примітивно — висування колон, які налічували понад 100 машин, — ніхто так не робить. І це було непрофесійно з їхнього боку», — пояснює військовослужбовець на позивний Шаблон.

Влад Гудько у бригаді відповідає за безпілотні літальні апарати. Офіцер каже: дрони рятують життя українським військовим.

«Безпілотники цивільного призначення у США, європейських країнах купують дітям на дні народження, а ми їх застосовуємо як повноцінну бойову одиницю. Я поясню, чому. У нас немає такого людського ресурсу й озброєння, як має Московія. І це нас змушує вирішувати, боротися, воювати нестандартними методами, бо ми по-іншому ніяк «не вигребемо». Тобто ми маємо щось вигадувати й таким чином перемагати ворога», — каже Влад Гудько.

Як дрони рятують військовим життя: розповідь офіцера "десятки" Влада Гудько , фото-3

За його словами, у кожному підрозділі бригади є екіпаж, бійці якого пройшли курси, на яких їх вчили керувати дронами.

«Ми маємо досить таки непоганий в нашій бригаді авіапарк. Напевно, скоро в нас буде не окрема гірсько-штурмова бригада, а якась ескадрилья через ці безпілотні літальні апарати. Ворог вважає їх пріоритетною ціллю, але ми навчилися мінімізувати ці самі коптери. Тобто не є проблемою, щоб нас ворог не бачив», — каже Влад Гудько.

У 10 гірсько-штурмовій бригаді використовують й дрони з вибухівками.

«Все-таки — це непогана зброя проти військових РФ. Навіть вночі вилітати тепловізійними коптерами, і вони просто світяться на екрані, як ті мурашки. І дуже ефективно виходить їх нищити», — розповідає про специфіку роботи офіцер.

Військовослужбовець на позивний Шаблон додає: бригаді постійно потрібні безпілотники, щоб ефективно виконувати бойові завдання.

Як дрони рятують військовим життя: розповідь офіцера "десятки" Влада Гудько , фото-4

«Коптери втрачаємо, тому що у ворога дуже сильний РЕБ. Вони глушать, збивають наші дрони, і це потребує поповнення. Завдяки небайдужим людям організовуємо збори, але ще є над чим працювати», — каже Влад Гудько.

Адже, на його думку, безпілотники — це технології, які принесуть перемогу у війні.

[ad_2]

Источник: 0342.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *