ПФК Звягель проти лідера Другої ліги: ляпи, нереалізований пенальті та драматичний камбек

ПФК «Звягель» зіграв унічию з лідерами Другої ліги — «Нивою» з Бузової, — повідомляє офіційна сторінка клубу.
У звітному поєдинку тренерський штаб нашої команди не міг розраховувати на дискваліфікованого Вадима Лучку, місце якого в опорній зоні зайняв після чудового дебюту в попередньому турі Вадим Гупаленко, а на лівому фланзі півзахисту вийшов Назар Гаврилюк — вперше зі стартових хвилин після пошкодження.
Матч відзначився шоковим початком для «Звягеля» — уже на другій хвилині арбітр призначив пенальті у ворота нашої команди, однак найкращий бомбардир «Ниви» Іван Сомов пробив вище воріт. А у середині тайму господарі поля таки відкрили рахунок у грі — після подачі зі стандарту м’яч зрадницьки вилетів з рук Андрія Омелянюка на Володимира Тименка, який з декількох метрів відправив його у порожню рамку — 1:0. У звягельчан було чимало атак у відповідь, а особливо гострими були стандартні положення, однак Гук, Фесенко та Гупаленко відзначитися не змогли.

У перерві матчу Руслан Скидан та його тренерський штаб знайшли потрібні слова для колективу і «Звягель» захопив ініціативу в грі. Чудові нагоди продовжити свою гольову серію були в Максима Авер’янова, однак в першому випадку після прострілу Гаврилюка він лише на якісь сантиметри не влучив у дальній кут воріт, а після ще одного його удару з меж карної зони «Ниву» виручив голкіпер Олександр Литвиненко.

Одним із найактивніших у грі нашої команди протягом гри був Назар Гаврилюк — номінальний захисник на новій позиції не раз і не два загрожував воротам суперників, а на 67-й хвилині таки зрівняв рахунок в грі — 1:1!

Жодна з команд не згодна була на нічию, а вже у компенсований арбітром час опоненти обмінялися гольовими нагодами: спочатку «дубль» ледь не оформив «всюдисущий» Гаврилюк, який на дальній стійці з льоту не влучив у рамку, а потім за помилку в першому таймі виправився воротар звягельчан Омелянюк, який потягнув удар Євгена Миколаюка.
У підсумку — бойова нічия та достойна гра нашої команди проти беззаперечного лідера змагань Другої ліги! Респектуємо хлопцям, які знову продемонстрували характер та відігралися після програного першого тайму!

«Перед цим складним матчем, який проходив в місті-герої Бучі, ми довго спілкувалися з гравцями. З одного боку, я хотів налаштувати команду лише на перемогу в матчі з лідером, донести те, в що я щиро вірю, що наші гравці при правильному настрої сильніші будь-якого суперника. Ми зібрали до команди хлопців, які мають надзвичайний потенціал з тренерами, які вміють ставити гру. Цей потенціал потрібно розкривати вже сьогодні, життя не дає часу на розкачку і не завжди дає другий шанс», — прокоментував матч Президент ПФК «Звягель» Дмитро Костюк.

Головний тренер Звягеля Руслан Скидан відзначив, що обидві команди заслуговували на перемогу.

«В другому таймі ми домінували та могли вирвати перемогу», -відзначив півзахисник ПФК «Звягель» Андрій Фесенко.

Головний тренер та капітан «Ниви» (Бузова) — Сергій Карпенко та Сергій Зуєвич — відзначили силу колективу зі Звягеля та погодилися з тим, що в другому таймі Звягель був сильнішим за лідера чемпіонату.

За підсумками матчу, експерти визнали Руслана Скидана найкращим тренером 13-го туру VBET UA Другої ліги ПФЛ!
Цитуємо колег із Всеукраїнського об’єднання тренерів:
У Другій лізі є серйозна інтрига щодо медалей і потрапляння в плей-офф, але чемпіонська боротьба практично закінчилася. Незмінний лідер до цього лише в одному матчі сезону не здобув перемоги, «Нива» (Бузова) вже станом на другу половину квітня опинилася в положенні за пару матчів до дострокового оформлення. Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ПФК «Звягель» Руслан Скидан. Його підопічні звели внічию матч проти бузівської «Ниви» (1:1 на виїзді), лідер вперше втратив очки в весняній частині сезону.
✅Номінальний результат команди – 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Ще в першому колі ПФК «Звягель» створив проблеми фавориту змагань (на Житомирщині бузівська «Нива» виграла з мінімальним рахунком у важкій боротьбі). Зараз обидві команди мають свої кадрові втрати, проте, звісно, лідер мав усі шанси виграти й закріпити свій відрив від переслідувачів напередодні дострокового оформлення підвищення в класі. Можна сказати, в цьому турі гості його пригальмували. Це – найбільш несподіваний результат весняної частини сезону, перша нічия останньої команди всіх ліг сезону 2022/23, яка залишалася безкомпромісною.
✅Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4 (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Обидві команди опинилися в ситуації, коли численні кадрові втрати ослабили їхні склади. Хоча бузівська «Нива» втратила більше гравців на цей матч (захисники Скляренко та Ярмак, півзахисники Турчанов, Головатенко та Єременко), для складу «Звягеля» його менш численні втрати (захисник Кузнєцов, півщзахисник Лучка) більш відчутні, бо глибина в гостей значно менша.
✅Майстерність в роботі з кадрами – 5 (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
У звягельців цікаве рішення на лівому фланзі: півзахисник Ващенко вдало адаптувався нижче, а Гаврилюк, який навесні грав оборонця, зараз зайняв місце вінгера. Саме він забив у ворота господарів після ауту та скидки Майтака. Зважаючи на кадрові проблеми, відзначаємо сміливість із виходом юного опорника Гупаленка, який раніше вище обласного чи юнацького рівня ніколи не грав.
✅Тренерська майстерність – 5 (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Хоча ПФК «Звягель» виграв свій попередній матч, тренерський штаб провів три зміни в стартовому складі. Замість Мигаля в ворота повернувся Омелянюк (грубо помилився в моменті з голом «Ниви», потім реабілітувався переконливою грою), Лавренюка замінив у середній лінії Гаврилюк, а Лучку в центрі поля – Гупаленко.
✅Накопичувальний критерій – 4 (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Хоча ПФК «Звягель» завітав у гості до лідера, який до цього виграв 11 матчів із 12-ти, йому вдалося продовжити свою безпрограшну серію (хоча й перервалася переможна). Починаючи від жовтня місяця, підопічні Скидана набрали 10 очок із 12 можливих, здобувши три перемоги та одну нічию в чотирьох матчах. Головне досягнення відрізку – знаходячись на п’ятому місці, звягельці не відпускають у відрив інших претендентів на медалі. Відставання складає 1-4 очки, тож дебютант Другої ліги ще й може поборотися за трійку найкращих.

ЧЕТВЕРО ФУТБОЛІСТІВ ПФК «ЗВЯГЕЛЬ» — СЕРЕД НАЙКРАЩИХ У ТУРІ ДРУГОЇ ЛІГИ
Ані тижня без відзнак для звягельчан — ось і 13-й тур хоч і не став переможним для нашої команди, однак виїзна нічия з лідером Другої ліги вкотре звернула увагу оглядачів на наших хлопців. І в цьому турі, окрім керманича Руслана Скидана, який став найкращим тренером туру, до збірної туру увійшло одразу троє його підопічних, а ще один — став найкращим серед тих, хто виходив у матчах на заміну.
За традицією, цитуємо колег зі «Спорт Арени» та ПФЛ:
✅ Правий захисник – Денис Червінський

Фланги лідера – найвищому рівні для сучасної Другої ліги, і для Червінського нічого хорошого протистояння з дуетом Тименко-Ткаченко не готувало. Тим не менш, витримавши первісний тиск, Денис вирівнявся на фланзі й разом із переведеним до нього Фесенком навіть почав перегравати суперників. На початку другого тайму краї звягельців раз за разом завдавали проблем господарям. Саме з флангу Червінського розпочалася гольова ситуація за його безпосередньої участі.
✅ Центральний захисник – Валерій Скидан

Провідні форварди Другої ліги грали проти Скидана, проте він витримав їхні випробування. Звісно, традиційно Валерій був найкращим у силовій і верховій боротьбі. Трішки більше проблем було на просторі (зокрема, й найгостріші моменти бузівської Ниви). Пропущений гостями м’яч – наслідок індивідуальної помилки воротаря, а в іншому зв’язка Скидан-Гук відіграла на п’ятірку. Лідер вперше втратив очки на своєму полі та вперше в чемпіонаті зіграв внічию.
✅ Лівий півзахисник – Назар Гаврилюк

В осінній частині сезону Гаврилюк грав лівого захисника, проте навесні перейшов на місце вінгера, тоді як під ним заграв доморощений самородок Ващенко. У Бучі, де лідер приймав іншого дебютанта сезону – ПФК Звягель, саме Гаврилюк відіграв визначальну роль в головній сенсації туру. Назар виявився найспритнішим після ауту та скидки від Майтака, зрівнявши рахунок у матчі. Відіграв активно й корисно.
✅ Джокер туру — Максим Майтак

18-річний нападник Майтак – новачок звягельців, лише втретє з’явився на полі в Другій лізі. Вийшов на 65-й хвилині, і ледве не першим дотиком «продовжив» аут на одноклубника Гаврилюка, який і зрівняв рахунок ударом метрів із восьми. Зразковий «джокер» у Скидана.
Бажаємо хлопцям тримати високу планку і покращувати її в наступних матчах.