[ad_1]

Фото: Генштаб

Фото: Генштаб

Ворог тимчасово відмовився від блокування Києва, але перегруповується і зосереджує наступальної операції на сході України. Зокрема нарощує забезпечення військ на Донецькому та Таврійському напрямках.

Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ станом на 12 годину 30 березня, пише «Громадське». 

Через значні втрати рф продовжує направляти в Україну військовослужбовців з частин забезпечення, зокрема і з навчальних закладів. Спроби мобілізувати «добровольців» не успішні: за даними Генштабу, у Калінінградській області вдалося назбирати лише 17 охочих воювати в Україні.

На Волинському напрямку змін у складі противника не зафіксовано. У збройних силах білорусі тривають військові навчання.

На Поліському напрямку війська противника рухаються вздовж державного кордону України з білоруссю. Ворог продовжує стягувати сили в район Чорнобильської АЕС, об’єкту «Укриття» та зону відчуження загалом. З-поміж іншого, було зафіксовано рух змішаних колон ворожої техніки з населеного пункту Іванків (Київська область) в напрямку Чорнобильської АЕС.

На Сіверському напрямку окупанти зосередилися на обстрілах районів Чернігова, активізували диверсійно-розвідувальну діяльність, оснащують свої позиції та завдають артилерійських ударів по позиціях підрозділів ЗСУ та об’єктах інфраструктури.

На Броварському напрямку підрозділи частково відвели в бік кордону з російською федерацією.

На Слобожанському напрямку продовжують блокувати Харків та завдавати артударів по житлових кварталах міста.

На Ізюмському напрямку ворог нарощує зусилля і переміщує туди окремі підрозділи зі складу 20-тої загальновійськової армії та 1-шої танкової армії з інших напрямків.

На Донецькому напрямку окупанти активізували штурмові дії. Завдають авіаційних та ракетних ударів по населених пунктах. Основні зусилля зосереджує на взятті під контроль міст Попасна, Рубіжне та Маріуполь.

На Південнобузькому напрямку ворог намагається відновити боєздатність своїх військ, поповнити боєприпаси та паливно-мастильні матеріали, посилити зайняті рубежі, а артилерією та ударами авіації — скувати дії підрозділів ЗСУ.

У Генштабі також прокоментували вибух боєприпасів у російському місті Бєлгород, який стався напередодні, 29 березня. Там пояснили це «самовільною детонацією, яка була спричинена нехтуванням правилами безпеки та порушенням вимог транспортування боєприпасів».

«Зазначена ситуація є прикладом типового для російських військовослужбовців масового використання застарілих небезпечних боєприпасів зокрема і часів Другої світової війни. Лише вчора Генеральний штаб Збройних Сил України попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезний склад яких росія облаштувала в районі Чорнобильської АЕС», — заявили у Генштабі, наголосивши, що рф має негайно вивести свої війська з Чорнобильської зони.

[ad_2]

Источник: 0342.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *