Як поводитися з алкоголіком?

Алкоголізм є важким психічним розладом, який повністю руйнує життя залежного, зводить його нанівець. Хворий не в змозі контролювати кількість випитого алкоголю, що позначається не тільки на якості життя самого алкоголіка, але і на якості життя його сім’ї. Близькі люди можуть стати справжньою підтримкою для хворого, якщо тільки вони знають, як поводитися з алкоголіком. На початку хвороби людину можна врятувати вмовлянням або ж залякуванням. Але якщо дати «зеленому змію» шанс, залежний матиме лягти в реабілітаційний центр.

Алкоголізм – це хвороба

Багато людей, усвідомлюючи, що один з членів їх сім’ї має проблеми з алкоголем, починають звинувачувати себе в цьому стані. Однак, замість безглуздого «самокопання», треба думати, як врятувати свою рідну людину від алкогольної безодні.

А почати треба з того, що алкоголізм – це хвороба, і до того ж, хвороба, тяжка. Причин виникнення залежності може бути багато, іноді на одну людину впливають кілька різних факторів, які можуть спровокувати захворювання. Це обов’язково треба враховувати, призначаючи лікування алкоголізму в Хмельницькому https://lczm.org/ua/likuvannya-alkogolizmu-v-khmelnitskomu.html, або в будь-якому іншому місті України.

Розділимо джерела виникнення алкогольної залежності на наступні категорії:

  • Медична;
  • Генетична;
  • Психологічна;
  • Педагогічна;
  • Гормональна;
  • Соціологічна.

Проблема в голові

Проста відмова від алкоголю не допоможе в боротьбі з хворобою. У стані тверезості хворий часто не може знайти вихід з повсякденних проблем, тому імпульс до випивки дуже сильний. Звичайно, близькі хворого отримують задоволення від більш тривалого періоду утримання, але це також дуже важко для самого хворого. У період тверезості виникає сильне почуття провини, за ту шкоду, яку алкоголік завдав сім’ї своїм пияцтвом. Якщо людина не проходить відповідної терапії, то навіть якогось дріб’язку буває достатньо , щоб вона знову потягнулася до спиртного. Тому найкраще лікування алкоголізму в Чернівцях https://lczm.org/ua/lechenie-alkogolizma-v-chernovtsakh-ukr.html може бути не вдома, а в умовах стаціонару.

Типові помилки

Близькі до алкоголіка люди часто використовують емоційний шантаж алкоголіка в надії, що це утримає його від звернення до стимуляторів, але така поведінка вганяє страждальця в ще більшу провину. Також не спрацює контроль за кількістю випитого пацієнтом алкоголю, навіть якщо всі пляшки будуть знайдені, це не зупинить його від пошуку нових. Крім того, приховування та виливання алкоголю на очах у хворої людини лише посилить її бажання випити.

Як в такому випадку поводитися з алкоголіком, щоб реально допомогти йому, а не погіршити його хворобу? Перш за все, дайте йому зрозуміти, що знаєте, що він не справляється зі своєю алкогольною проблемою, і розумієте ступінь його хвороби. Ви повинні припинити виправляти його помилки, що виникли в результаті пияцтва: пояснювати щось дітям або роботодавцю, виводити з бару, підіймати з підлоги непритомного. За наявності фінансової можливості відправте хворого на лікування алкоголізму в Луцьку https://lczm.org/ua/likuvannia-alkoholizmu-u-lutsku.html, або отримайте консультацію в гарного фахівця.

Для людини, яка любить алкоголіка, це дуже важко, бажання допомогти дуже сильне, але заради алкоголіка варто діяти наполегливо і ставити чіткі межі. Алкоголік повинен знати, до яких наслідків може призвести його хвороба: сімейні та фінансові проблеми, неприємності на роботі, втрата водійських прав тощо.

Допомога фахівця

Як тільки хворий усвідомить величезну шкоду, яку алкоголізм завдав його або її життю і життю близьких людей, тоді можна починати шукати відповідну терапію в місці, де знають, як працювати з алкоголіком. Одне з таких місць – Міжнародна Антинаркотична Асоціація.

Перш за все, варто запропонувати записатися в групу підтримки, зустрічі з іншими залежними можуть бути дуже корисними. Одночасно може бути розглянута індивідуальна психотерапія, в ході якої пацієнт навчається навичкам, які йому знадобляться для ведення тверезого способу життя. У деяких випадках також застосовується медикаментозне лікування або навіть гіпноз. На жаль, повністю вилікувати алкоголізм неможливо, але при правильній терапії і дотриманні психічної гігієни у хворого є всі шанси назавжди відмовитися від алкоголю.

Перевага Міжнародної Антинаркотичної Асоціації – дієва реабілітація алкозалежних на основі знаменитої програми «12 кроків». Цю програму розробив ще на початку минулого століття колишній американський алкоголік. Наркологи та психіатри, які працюють в Асоціації, адаптували програму до українських реалій. Основним стержнем програми є прийняття хворим своєї проблеми, готовність боротися за нове, тверезе життя. Найкраще підтвердження дієвості такого підходу – схвальні відгуки вже колишніх алкоголіків, наркоманів та їх рідних.

Не зважаючи на те, що кожному колишньому алкоголіку потрібна реабілітація після вживання, алкоголізму ні в якому разі не можна давати «другий шанс». Вже після виписки ви або ваш родич зможете сподіватися на довготривалу післяреабілітаційну підтримку. Її метою є довготривала ремісія та довгі роки життя без колишньої згубної звички.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *