Кібератака на сайти українського уряду: підозрюють зв'язок з розвідкою Білорусі


Кібератака на сайти українського уряду: підозрюють зв'язок з розвідкою Білорусі

Про це Демедюк сказав у коментарі Reuters. Пише hromadske. 

За попередніми даними слідства, до кібератаки може бути причетна група UNC1151. Демедюк заявив, що це ㅡ кібершпигунське угруповання, пов’язане зі спецслужбами Білорусі.

За його словами, ця група вже має досвід нападів на Литву, Латвію, Польщу та Україну й поширювала наративи, які засуджують присутність НАТО в Європі.

Демедюк додав, що ця група використовувала шкідливе програмне забезпечення, схоже на те, яким користувалися в ATP-29 (також відоме як Cozy Bear, The Dukes) ㅡ кібершпигунському угрупованні, що діє на території Російської Федерації.

Угруповання спеціалізується на кібершпигунстві, пов’язане з російськими спецслужбами і для своїх атак вдається до вербування або таємної роботи своїх інсайдерів у потрібній компанії, ㅡ сказав Демедюк.

Він припустив, що хакери переклали своє повідомлення про нібито витік персональних даних українців через Google Translate, тому текст польською виявився «ламаним».

Демедюк додав, що злам сайтів був лише прикриттям для деструктивніших дій, які відбувалися «за кадром».

Очевидно, що ввести в оману таким примітивним методом нікого не вдалося, але все ж таки це свідчення того, що нападники “грали” на польсько-українських відносинах (які з кожним днем тільки міцніють), ㅡ сказав він.

Читайте також, Фінмоніторинг: чому українцям можуть блокувати банківські картки?

Источник: 0342.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *